Close

İade ve Teslimat Koşulları 

--

İade Süreci 

Koredenkozmetik.com aracılığıyla sipariş vermiş olduğunuz ürün veya ürünlerin teslim alındıktan sonra herhangi bir sebeple iade etmek istediğinizde aşağıdaki prosedürler uygulanmaktadır. 

Sipariş teslim alınma tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde iade talebinizi Müşteri Hizmetlerimize iletmeniz gerekmektedir. İade ürünleriniz anlaşmalı kargo firmalarımız ile tarafımıza ulaştırılmalıdır. İadeniz firmamıza ulaştıktan sonra müşteri hizmetlerimiz sizlerle iletişime geçerek en kısa sürede iade işlemini tamamlamaktadır. 

İade işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenler: 

1.Kullanılmamış ve ambalajı zarar görmemiş olmalıdır. Ürünün tekrar satın alınabilirliği bozulmamış olmalıdır. 

2.İade işlemlerinde ürünler, orijinal faturala nüshalarıyla birlikte iade sebebini açıklayıcı bir yazıyla tarafımıza gönderilmelidir. 

3.Müşteri hizmetlerimizin sizi yönlendirdiği kargo firması dışında herhangi bir kargo şirketi ile gönderilen iadeler tarafımızdan kabul edilememektedir.

İadeniz depomuza ulaştıktan sonra kayıtlı e-posta adreslerinize bilgilendirme e-maili en kısa süre içerisinde iletilmektedir.

 

Eğer iade firmamız kaynaklı bir sebepten (hatalı, hasarlı, yanlış ürün) dolayı ise iade veya değişim için kargo masrafları tarafımıza aittir.

 

Eğer müşterimiz tarafından talep edilen iade yada değişim talebi ise kargo masraflarını müşterimiz tarafına aittir. 

İadenizin onayına müteakip tarafınıza e-mail yoluyla bilgilendirme yapılır ve ürün bedeli kredi hangi ödeme tipini seçtiyseniz aynı şekilde 7 iş günü içerisinde iade edilir. Kredi kartlarıyla ilgili yapılan iadelerde, banka sistemleri arası iletişim süresi olduğundan, iade edilen tutarın kartınıza yansıması 3-10 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir. Ücret iadenizin hesabınızda görünmemesi durumunda öncelikli olarak bankanızla görüşmenizi tavsiye ederiz.

Siparişinizi kargo firmasından teslim alırken mutlaka paketler açılarak bakılmalı ve herhangi bir problemde ( kırık ürün, eksik ürün, ambalajı yırtık ürün vs. ) kargo firmasına tutanak tutturularak ürünler tarafımıza kargo firmasıyla gönderilmelidir.

Teslimat Koşulları 

Teslimat Sırasında Kapıdan Ödeme var mı? Ücreti Ne Kadar? 

Kapıda ödeme seçeneği koredenkozmetik.com 'da kullanılmamaktadır. Yalnızca online kredi / banka kartı ile ve Havale / Eft ile ödeme yaparak sipariş verebilirsiniz. 

Sipariş takibini nasıl yapabilirim? 

Siparişiniz onaylandıktan sonra 24 saat içerisinde (hafta sonları hariç) kargoya verilir ve aynı gün kargo takip kodu hem SMS hemde mail adresinize iletilir. Sipariş sayfanızdaki kargo takip koduna tıklayarak yada kargonuzun gönderildiği kargo şirketinin web sitesinden kargo takibinizi sağlayabilirsiniz.

Siparişimin ne zaman kargolanır? 

Pazartesi – Cuma günleri 14.00'a kadar iletmiş olduğunuz siparişleriniz aynı gün kargolanmaktadır. Cumartesi kargo firmaları yarım gün çalıştığı için saat 10:00 a kadar iletilen siparişler aynı gün kargolanmaktadır. Cumartesi 10:00 dan sonra ve Pazar günü verilen siparişleriniz Pazartesi kargolanır. 

Kargoya teslim edilen siparişinize ait kargo takip kodunuz 24 saat içerisinde kayıtlı e-posta adreslerinize ve SMS ile sipariş esnasında bildirdiğiniz telefon numaranıza iletilmektedir.

Siparişimin teslimat adres bilgisini değiştirebilir miyim ? 

Siparişinize ait teslimat adres değişikliği talebinizi info@koredenkozmetik.com adresimize veya 0530 301 27 68 numaralı Whatsapp hattımız aracılığıyla müşteri hizmetlerimiz ile görüşme sağlayarak iletmenizi rica ederiz. Siparişleriniz aynı gün kargolandığı için bu değişikliğin en kısa sürede tamamlanması gerekmektedir.

Siparişim adreste bulunmadığım zaman gelmiş ve not bırakılmış ne yapmalıyım? 

Kargo firması adresinizde bulunamamanız durumunda paketinizi en yakın şubeden alabileceğinizi bildiren bir not bırakır. 3 gün içerisinde paketinizi belirtilen şubeden teslim alabilirsiniz. 3 gün içerisinde iletişime geçmemeniz durumunda, Kargo firmalarının işleyişi siparişinizin otomatik iadeye dönüşmesi şeklindedir. Kargo notu size ulaştığında, otomatik iadeye dönüşmemesi için Kargo firmasıyla veya Kore'den Kozmetik Müşteri Hizmetleri ekibiyle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

Müşteri sorumluluğunu almadığı ve keyfi şekilde teslim almayıp iade ettiği kargonun masrafını karşılamakla yükümlüdür. 

Kargo Kaç Günde Gelir? 

Siparişinizi takiben 1-3 iş günü içerisinde ürününüz tarafınıza iletilmek üzere kargo şirketine teslim edilir. Siparişlerinizin çıkışı İstanbul, Avrupa Yakası depomuzdan yapılmaktadır.

Ortalama kargo teslimat süreleri: 

-Kargo Şirketleri İstanbul’dan 600 km mesafeye kadar 1 günde, 600 km sonrası 2 iş gününde paketinizi teslim eder. 

-Cumartesi yarım gün olarak teslimat yapılmaktadır. Fakat Pazar günleri ve Resmi tatil günlerinde Kargo şirketleri teslimat yapmamaktadır.

Not: Bulunduğunuz bölgenin kargo sistemi sebebiyle ürünün tarafınıza ulaşmasında farklılıklar olabilir. Mücbir sebeplerden dolayı (kar, sel, kasırga ve ulaşım güçlüğü yaratan diğer durumlarda) paketinizin ulaşmasında gecikmeler yaşanabilir.

Kargo Firmaları Teslimat Günleri 

Kargo teslimatı seçmiş olduğunuz kargo şirketi aracılığıyla 09.00- 18.30 saatleri arasında yapılmaktadır. Kargo firmaları Cumartesi günleri yarım gün çalışmakta olduğundan teslimatlar saat 12:00’ye kadar yapılmaktadır. Kargo firmaları Pazar günleri çalışmamaktadır.